O nas

_Z8A9428 Duży

HappyDo

Gabinet Terapii Integracji Sensorycznej

The main factor that sets a part from our competition and allows us to deliver a specialist business consultancy.

Gabinet został założony przez Ludmiłę Jaszczenko, ukraińską psycholog kliniczną i terapeutkę integracji sensorycznej. Przez ostatnie 6 lat Ludmiła prowadziła prywatną poradnię psychologiczną i mini-przedszkole integracyjne dla dzieci z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie, podobnie jak miliony innych osób, wyjechała do Polski gdzie kontynuowała dzieło swojego życia – pomagając rodzicom i dzieciom z trudnościami rozwojowymi.

Zespół ukraińskich specjalistów profesjonalnie towarzyszy każdej rodzinie wychowującej dziecko ze specjalnymi potrzebami. Pracujemy z dziećmi z autyzmem, zespołem Downa, Zaburzenia mowy, dysfazja rozwojowa, opóźniony rozwój mowy i intelektualne opóźnienie rozwoju, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i innymi zaburzeniami.

Nasze

Usługi

Nasze usługi obejmują kompleksowe podejście do korekcji psychologicznej i neuropsychologicznej, wspierając pacjentów w diagnozowaniu, leczeniu i rozwijaniu ich zdrowia psychicznego i funkcjonowania poznawczego.

Konsultacja psychologa

Aby przywrócić równowagę psychiczną, nabrać poczucia własnej wartości i zdrowej samooceny, uwierz w siebie – pomogą Ci w tym psychologowie ośrodka.

Konsultacja psychologa klinicznego (specjalnego).

Psycholog kliniczny zajmuje się psychodiagnostyką, poradnictwem i przywracaniem utraconych funkcji psychicznych.

Neurokorekcja

Neuropsycholog to specjalista, który potrafi obiektywnie ocenić stan wyższych funkcji psychicznych i pomóc w ich przywróceniu (jeśli zostały utracone na skutek ciężkiego urazu lub choroby) lub w razie potrzeby je rozwinąć.

Zajęcia korekcyjne

Zajęcia korekcyjne z dziećmi z zespołem Downa, autyzmem, opóźnionym rozwojem, dysleksją, dysgrafią, dyspraksją, ADHD.

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna jest złożonym procesem, w wyniku którego układ nerwowy otrzymuje różnego rodzaju informacje z receptorów narządów zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku oraz mniej znanych układów, takich jak proprioceptywny, narządy równowagi itp.

Logopeda

Specjalista naszego ośrodka pomoże rozpoznać i skorygować zaburzenia mowy u dzieci.